Felaket Kurtarma Hizmetleri

Felaket Kurtarma Hizmetleri

İş sürekliliğini sağlamak adına her kurumun felaket kurtarma senaryolarına ihtiyacı bulunmaktadır. Yalnızca belirlenmiş olan temel prensiplere dayalı basit önlemler değil, aynı zamanda kurumun ihtiyaç duyduğu özelleştirmelerin detaylıca yapıldığı senaryolar gerekmektedir. Aksi takdirde olası bir felaket karşısında iş sürekliliğinin sağlanması mümkün olmamaktadır.

Uptek, alanında uzman kadrosu ve deneyimi ile kurumunuzun ihtiyacı olan felaket kurtarma planlamasını işiniz için özelleştirilecek şekilde gerçekleştirir. Covid-19 gibi beklenmedik ve aniden gelişebilen felaketlerin, olayların, afetlerin ya da krizlerin karşısında hazır olabilmenizi sağlar.

Olumsuz Etkilenmeden Devam Edin

Çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler ve üretim gibi kurumsal bileşenlere bakıldığı zaman iş sürekliliği bütün elementlerin eksiksiz ve düzgün bir şekilde çalışabilmesini gerekli kılmaktadır. Felaket kurtarma planlaması da yalnızca belli açılardan değil bilgi teknolojilerini de kapsayacak kadar geniş bir açıdan düşünülüp tasarlanmalıdır.

Orta ya da uzun vade planlarınızın aksamadan devam etmesi, kurumun hem çalışan hem müşteri tarafında sorunsuz bir akışın sağlanabilmesi felaket senaryolarının gerçekleşmesi halinde ayakta kalabilme gücünüzü belirlemektedir.

Sağlam Temeller, Özelleştirilmiş Sistemler

Kurumlar için belirlenecek olan felaket planlamasına öncelikle iyi bir analiz ile başlanmaktadır. Bu doğrultuda iş sürekliliğinin sağlanması için mevcut sistemin zafiyetleri, gerekli olan iyileştirmeler ve yapılması gereken yenilemeler belirlenebilmektedir. Mevcutta yapılacak değişiklikler ya da yapılması gereken yenilikler belirlendikten sonra ise bunların iş içi özelleştirilmesi ve en etkili sistemin belirlenmesi gerekir.

Bir felaket halinde sistemin ne kadar dayanabileceğini, dayanamaması halinde kesinti sürecinin ne kadar tolere edilebileceğini bilmeniz uzun vadeli planlarınızın aksamaması için önemlidir. Siz de daha uzun bir gelecekte de kurumsal varlığınızı koruyabilmek adına Uptek uzmanlığı ile felaket kurtarma danışmanlığı almak için hemen bizimle iletişime geçin.